Чойбалсан, Дорнод
ИТХЗДТГТөлөөлөлТөрийн мэдээНамуудУлстөрч
 
 

Аймгийн аварга малчин, тариаланчид тодорлоо

2020-02-17 11:09

Жил бүр хөдөө аж ахуйн салбарыг хөгжүүлэхэд үнэтэй хувь нэмэр оруулан эрхэлсэн ажилдаа амжилт гарган ажилласан малчид, тариаланчдыг аймгийн Засаг даргын захирамжаар шалгаруулдаг уламжлалтай.  XVII жарны “Хотол төгс” хэмээх төмөр хулгана жилийн хаврын тэргүүн сарын шинийн нэгэн-Монголын цагаан сарын баярыг тохиолдуулан  аймгийн аварга малчин өрх, аварга тариаланч хамт олон, аварга тариаланчыг шалгаруулжээ. 

“Аймгийн хошой аварга малчин өрх” цол, өргөмжлөлөөр;

Шагдарсүрэнгийн Ганхүү           -Булган сумын 4 дүгээр багийн малчин

 “Аймгийн аварга малчин өрх” цол, тэмдгээр;

Нямсүрэнгийн Төвшинтөгс     -Баяндун сумын 1 дүгээр багийн малчин

Төмөрийн Төмөрбат               -Баяндун сумын 3 дугаар багийн малчин

Жамцын Бат-Очир                 -Баяндун сумын 3 дугаар багийн малчин

Дашийн Лхагвасүрэн              -Баянтүмэн сумын 3 дугаар багийн малчин

Баатарын Төмөр-Арслан        -Баянтүмэн сумын 3 дугаар багийн малчин

Сэвжингаагийн Сугар             -Баянтүмэн сумын 4 дүгээр багийн малчин

Лувсандашийн Чулуунбаатар   -Баян-Уул сумын  1 дүгээр багийн малчин

Бавуудоржийн Доржням          -Баян-Уул сумын  2 дугаар багийн малчин

Буянмөнхийн Батмөнх            -Баян-Уул сумын  3 дугаар багийн малчин

Гончигсүрэнгийн Энхбат         -Булган сумын 3 дугаар багийн малчин

Гомбогарьдын Гансүх             -Булган сумын 3 дугаар багийн малчин

Ядмаагийн Идэрбаатар            -Гурванзагал сумын 1 дүгээр багийн малчин

Гомбосүрэнгийн Цагаан           -Гурванзагал сумын 3 дугаар багийн малчин

Даваагын Ороолон                   -Гурванзагал сумын 3 дугаар багийн малчин

Юрагийн Саранбөх                  -Дашбалбар сумын 1 дүгээр багийн малчин

Дамдинсүрэнгийн Дамдинжав  -Дашбалбар сумын 2 дугаар багийн малчин

Дашцэрэнгийн Андрей               -Дашбалбар сумын 3 дугаар багийн малчин

Тэрбишийн Баянмөнх                 -Дашбалбар сумын 3 дугаар багийн малчин

Лувсандаваагийн Цогтбаатар   -Матад сумын 1 дүгээр багийн малчин

Алтангэрэлийн Бат-Эрдэнэ        -Матад сумын 2 дугаар багийн малчин

Гарьдын Очирбаатар                  -Сэргэлэн сумын 3 дугаар багийн малчин

Сөрхөмийн Батзориг                   -Сэргэлэн сумын 3 дугаар багийн малчин

Сээнэнгийн Билгүүн                    -Сэргэлэн сумын 4 дүгээр багийн малчин

Рагчаагийн Балжинням              -Халхгол сумын 2-дугаар багийн малчин

Ягааны Батболд                         -Халхгол сумын 3-дугаар багийн малчин

Равдангийн Бямбадорж               -Хөлөнбуйр сумын 1 дүгээр багийн малчин

Сүрэнхорлоогийн Хосбаяр          -Хөлөнбуйр сумын 2 дугаар багийн малчин

Юмсүрэнгийн Гомбо                    -Хөлөнбуйр сумын 2 дүгээр багийн малчин

Базарсадын Гантулга                  -Цагаан-Овоо сумын 2 дугаар багийн малчин

Өлзийн Лхагвадорж                    -Цагаан-Овоо сумын 3 дугаар багийн малчин

Цэвээнжавын Гантулга               -Цагаан-Овоо сумын 4 дүгээр багийн малчин

Сумъяагийн Алтмаа                   -Цагаан-Овоо сумын 6 дугаар багийн малчин

Хорлоогийн Ганболд                   -Чойбалсан  сумын 2 дугаар багийн малчин

Шагдарын Баярмагнай                -Чойбалсан  сумын 2 дугаар багийн малчин

Магсарын Батдорж                      -Чойбалсан  сумын 3 дугаар багийн малчин

Гонгорын Дугардорж                   -Чойбалсан  сумын 3 дугаар багийн малчин

Сүхийн Буянтогтох                      -Чойбалсан  сумын 4 дүгээр багийн малчин

Чимидийн Гансүх                           -Чулуунхороот сумын 1 дүгээр багийн малчин

Дугарын Энхбаяр                           -Чулуунхороот сумын 2 дугаар багийн малчин

Чойжиллхамын Баатарсүх          -Чулуунхороот сумын 2 дугаар багийн малчин

Буурайн Отгонбаяр                      -Хэрлэн сумын 2 дугаар багийн малчин

 

Аймгийн аварга тариаланч хамт олон”-оор

            “Нью Ариг Ус “ХХК                                       -Халхгол сумын 3 дугаар баг

 

“Аймгийн аварга тариаланч” цол, тэмдгээр;

 

Шуушингаагийн  Батжаргал       -Баянтүмэн сумын 1 дүгээр багийн тариаланч

Осорын Туяа                                - Баяндун сумын 4 дүгээр багийн тариаланч

Жанчивийн Рина                        -Дашбалбар сумын 3 дугаар багийн тариаланч

Энхбаатарын Батсүмбэр            -Хэрлэн сумын 5 дугаар багийн тариаланч

Жигбаатарын Рэнцэнзаяа          -Хэрлэн сумын 11 дүгээр багийн тариаланч



Сэтгэгдэлүүд
АНХААРУУЛГА:Уншигчдын бичсэн сэтгэгдэлд манай сайт хариуцлага хүлээхгүй болно. Манай сайт ХХЗХ-ны журмын дагуу зүй зохисгүй зарим үг, хэллэгийг хязгаарласан тул Та сэтгэгдэл бичихдээ бусдын эрх ашгийг хүндэтгэн үзнэ үү. Утас: 88143066, 96556965

Нэр:  
Сэтгэгдэл:  
 
Шинэ мэдээ
Их уншигдсан
Facebook page
 
 
Урлаг Спорт
Хөдөлмөр, халамжийн үйлчилгээний газар